آشنایی با کفش مناسب برای انواع مختلف ورزش

کفشهای خاصی برای دویدن، پیادهروی، تمرین، بسکتبال، تنیس، والیبال و فعالیتهای دیگر وجود دارند. به خاطر پرشهای زیاد والیبالیستها, کفش والیبال بر اساس ایستادگی و فرود سریع بر روی زمین والیبال که کمی سفت میباشد طراحی گردیده و باعث خنثی شدن فشار وارد ه به پا میشود. در راه رفتن و دویدن ابتدا پاشنه پا با زمین تماس می یابد و جنس پاشنه کفش باید از موادی باشد که بتواند ضربه را به خوبی جذب کندهمچنین کف داخلی کفش باید حاوی لایه ای مناسب برای حفظ قوس پا و جذب ضربه باشد. مطلوب است تا قابلیت ضربه گیری بیشتری درتخت کفش داشته باشد. اما خب از ظاهر هم نمی شود چشم پوشی کرد زیرا وجود یک کفش ورزشی زیبا در جاکفشی انگیزه بیشتری برای ورزش کردن به شما می دهد. اما با وجود کفشهای راحتیِ گوناگون، چرا باید بدون کفش ورزش کنیم؟

هر محصول ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد، مثلا اگر کفش پیاده روی را برای کوه نوردی می خواهید باید دنبال محصولات مقاوم بگردید اما مثلا اگر کفش را برای پیاده روی روزمره در خیابان می خواهید یک محصول سبک و راحت نیز می تواند کار شما راه بیندازد. همچنین کفش های سبک با توجه به جنسی که دارند گردش هوا در آن ها بهتر انجام می شود و پاهای شما داغ نمی کند. دومین ویژگی این که آب به راحتی وارد کفش نشود، دیگر این که از پیچخوردگی پا جلوگیری کند و چهارمین و مهمترین ویژگی این است که رویه کفش باید به قدری محکم باشد که با سقوط سنگ روی آن، پا آسیب نبیند. به طوری که در زمان تحمل وزن بدن بتواند از قوس هایی پا حمایت کنند پس از انتخاب کفش هایی که داری تخت صاف می باشند به شدت پرهیز نمایید.

در انتخاب کفش شما به هیچ وجه نباید راحتی را فدای زیبایی کنید زیرا پا قلب دوم بدن ماست و در نتیجه مراقبت از آن به منزله تپیدن نبض زندگی خواهد بود پس حتما کفشی انتخاب کنید که به شما حس راحتی را القا کند. پس برای اینکه دچار دردسر نشویم باید با استراتژی جلو بریم. ورزشهای با کفش یا بدون کفش؟ بهترین کفش های کتانی یا طبی یا مجلسی یا اسپرت، می بایست بر اساس نیاز شما و هم چنین فرم و سایز پا و قد و وزن شما انتخاب شود و تنها برند و قیمت یک کفش ، تنها فاکتورهای لازم در انتخاب یک مدل خوب مجلسی یا اسپرت نیست.

برای مثال ممکن است کفش سایز ۸ برند نایک با کفش سایز ۸ برند نیو بالانس کاملا تفاوت داشته باشد. طبق تحقیقاتی که از کاربران داشتهایم در زمان بعد از ظهر و نزدیک غروب می توان با خیال راحت کفش پیاده روی خرید زیرا در این ساعات پاها در سایز واقعی شان می باشند. یک بررسی کننده آمازون می گوید: ” نگهداری این کفش ورزشی خیلی آسان است و پوشیدن آن بسیار راحت می باشد. طبق اعلام متخصصان ارتوپدی، برخی از ناهنجاری های لگنی به خصوص در میان بانوان، در پا دیده می شود که پاهای پرانتزی، ایجاد انحراف در ستون مهره ها از آن جمله است. فاشیا نوار ضخیمی از بافت است که از پایین پا عبور میکند و استخوان پاشنه را به انگشتان متصل میکند. کفش خوب از نظر پزشکان مدلی است که پنجه پا در داخل آن چه مجلسی چه اسپرت ، تحت فشار نبوده و اصطلاحا پنجه به راحتی تا حدودی خم شده و آزاد باشد.