آیا پا برهنه ورزش کردن بلامانع است؟

البته این کفیها به خاطر سختی زیادی که دارند، خیلی به ندرت برای فعالیتهای ورزشی مورد استفاده قرار میگیرند و بیشتر در مواردی از قبیل کفشهای راحتی و کفشهای پیادهروی که فضای آزاد کمی وجود داشته باشد، استفاده میشود. کفیهای مواج بیشتر برای رفع خستگی و جلوگیری از اعمال فشار به پاها استفاده میشوند و موارد استفاده درمانی آنها محدود است و کفیهای دیگر نیز بسته به نوع عارضه به صورت خاص مورد استفاده قرار میگیرند. 5. کفشی بخرید که برای ورزش مورد نظر طراحی شده باشد. خبرگزاری فارس ـ اردبیل؛ مریم محرمی: فوتبال پرطرفدارترین ورزش دنیاست و بسیاری از مردم دنیا در ردههای سنی مختلف، این ورزش مهیج را به صورت حرفهای دنبال میکنند.

انواع خاصی از کفیهای کفش هم وجود دارد که هم خاصیت عملکردی و هم خاصیت سازگارکنندگی دارد. کفیهای عملکردی به منظور حمایت از پاهایی که وضعیت بیومکانیکی غیر طبیعی دارند، طراحی شدهاند. فروشگاه ورزشی آنلاین آنیک به منظور سهولت مشتریان خود در خرید انواع لوازم ورزشی، می کوشد تا محصولات بسیار با کیفیت از تمامی برندهای معروف و معتبر ورزشی جهان را در تمام زمینه های ورزشی در یک فضای قابل اعتماد مجازی گردآوری و ارائه نماید. این که شما چه نوع کفش ورزشی و با چه قیمتی را انتخاب میکنید مهم نیست. البته این نکته در مورد هر لباس، کفش و یا کیف دیگری هم صدق میکند. کفشی بخرید که برای ورزش مورد نظر طراحی شده باشد. به گزارش خبرنگار ایمنا، با توجه به مشکلات مالی موجود در کشور، مسائل مالی بدون شک یکی از ملاکهای خانوادهها برای انتخاب ورزش برای فرزندشان است.

در بین این ورزشها همیشه تنیس حرفی برای گفتن داشته و توانسته توجه تعداد زیادی از ورزشدوستان را به خود جلب کند. 8. افراد با قوس کف پای زیاد از کفش هایی استفاده کنند که انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و از پوشیدن کفش هایی که پا را محدود می کند خودداری کنند. 10. افرادی که دارای قوس کف پای طبیعی هستند باید کفش هایی بپوشند که برآمدگی مختصر دارد. 9. افراد دارای کف پای صاف باید کفش دارای لایه میانی بسیار سفت برای کنترل حرکت و کاهش میزان چرخش داخلی بپوشند. بچه های که تازه شروع به تاتی تاتی کردن میکنند عاشق این هستند که پای برهنه راه بروند و رقاصان نیز اغلب کفش هایشان را در می آورند و پا برهنه می رقصند. اگر برای سلامتی و یا به توصیه پزشک جهت بهبود شرایط دستگاه قلبی ـ عروقی پیاده روی می کنید، کفشی سبک انتخاب نمایید که تخت کفش در ناحیه پاشنه و به ویژه پنجه نرم و بسیار ضربه گیر باشد.

6. اگر پای شما به چرم روی کفش فشار می آورد به طوری که سبب بیرون زدگی از کفش می شود آن را کنار بگذارید. در این حالت احتمال بروز صدمه به مچ را افزایش می دهند. به خاطر داشته باشید که هر چقدر بیشتر در درمان مشکل خود سهلانگاری کنید، احتمال بدتر شدن آن نیز بیشتر میشود. به راحتی به وسیله دستمال نیمه تر قابل تمیز شدن می باشد. همچنین به تهویه ها در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماریهای قارچی در قسمت پا می باشند کمک شود. 3. وقتی کفش را پوشیدید بایستید و مطمئن شوید که در پنجه پا سه تا ۱۲میلیمتر از انگشت شصت پا فضای خالی وجود دارد. یک کفش تنیس خوب باید استحکام و انعطافپذیری خوبی داشته باشند تا به حرکات عقب و جلو رفتن ناگهانی کمک کند.