انواع کفی طبی و ورزشی برای درمان مشکلات پا – کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی امید

در پا سه مکانیسم ذخیره انرژی (جذب شوک) شامل کشش تاندون آشیل، صاف شدن قوس پا و بالشتک زیر پاشنه پـا وجود دارد. جنس مواد به کار رفته در کفیهای طبی به گونهای انتخاب میشود که بسته به نیازهای خاص بیمار، هم از پاها حمایت کند و هم شوک وارد بر پا را جذب نماید. در پا سه مکانیسم ذخیره انرژی (جذب شوک) شامل کشش تاندون آشیل، صاف شدن قوس پا و بالشتک زیرپاشنه پـا وجود دارد. بازی کردن روی چمن باعث میشود که از شدت این فشارها به علت نرمتر بودن بودن سطح زمین، کمی کاسته شود، اما حتی زمین چمن هم خطرات خاص خود را دارد. خاطره سجادی از کفشهای پارهای که لو رفت! این مورد مخصوصاً در مورد کفشهای دویدن با کف لژ دار بیشتر است. جفتی که باید تهیه کنید باید راحت ، سبک و پد دار باشد تا بتوانید به راحتی ضربه بزنید.

تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به عنوان یکی از ابزار اصلی هر رشته ورزشی مطرح است برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است. اگر از یک فروشگاه تخصصی خریداری میکنید فروشنده باید اندازهگیری را انجام دهد و اگر بهطور کلی این کار را نمیکنند از آنها بخواهید در حال ایستاده پایتان را اندازهگیری کنند زیرا ایستادن پای فرد را صاف و کشیده میکند که میتواند بر اندازهگیری تأثیر بگذارد. آنها به دلیل طراحی منحصر به فرد و عملکردهای خاص خود ، از طرف افراد شناخته شده می شوند.

نکته جالب اینکه، در طراحی خلاقانه این کفش از بند استفاده نشده است. بنابراین برای شما مدل های کفش ورزشی شیک و لاکچری در ادامه معرفی می کنیم. کفشهای تکواندو معمولاً از لایه های فوم ، پلاستیک و چرم ساخته می شوند. استوک برای جلوگیری از لیز خوردن و رویه جهت بازی که در پی ضربات فراوان به توپ، پاره نشود. این دو ویژگی به تکواندو کاران کمک می کند تا به راحتی حرکت کنند و ضربات قدرتی بزنند. از سر تا پا به کمک مفاصل، استخوان ها و عضلات بهم متصل میشود. که از لغزش شما در کفی های مختلف جلوگیری می کند . مزایای فوق العاده ای که این کفش ها ارائه می دهند نیز به همین دلیل است که بسیاری متقاعد می شوند . اگر می خواهید به تجربه ای صاف ، ایمن ، راحت و منحصر به فرد در تکواندو دست پیدا کنید ، کفشهای تکواندو بسیار توصیه می شود.

به گزارش “ورزش سه”، پل پوگبا در همکاری با برند آدیداس و نیز استلا مک کارتنی طراح مد مشهور، کفشی منحصر به فرد را معرفی کرد که در ساخت آن از مواد گیاهی استفاده شده و از این حیث منحصر به فرد است. این کفش ها معمولاً سبک هستند و استفاده از آنها راحت است. خرید این کفش ها ممکن است به تخصیص مالی از طرف شما نیاز داشته باشد ، اما با توجه به تمام مزایایی که می توانید به دست آورید ، همه این ها ارزش پول شما را دارد. این کفیها معمولاً از جنس پلاستیکهای پلیمری ساخته میشوند و برای کاهش انحراف مچ پا به طرف خارج (پرونیشن) یا صافی کف پا مناسب هستند. یک سیلندر سفت و محکم پا را از استرس پدال محافظت میکند.