انگشتهای پایتان را تکان دهید

پای شما باید حدود ۶ میلیمتر فضا از لبههای کفش داشته باشد. توجه کنید که پای شما در هنگام پیاده روی حدود یک سانتی متر بزرگتر خواهد شد. اگر سطح بازی سخت است عاج کفش باید بزرگتر باشد. اما باز هم اگر خیلی نرم باشد باعث درد عضلانی و ساق درد خواهد شد. یک نکته دیگر در مورد این نوع کفش داشتن ساق هست که همانند کفشهای بسکتبال هست تا بتواند در موقع پرش و فرود آمدن از مچ پا به خوبی محافظت کند. آسیبهای مچ پا ناشی از چرخش غیرطبیعی یا ضربه به استخوانهای مچ پا است که اغلب باعث دررفتگی یک یا چند رباط در خارج از مچ پا و درنتیجه کشش یا پاره شده آن میشود. هنگام انتخاب کفش پیاده روی به ویژگی هایی همچون بدون ساق یا ساق دار بودن کفش توجه داشته باشید.

شاید برایتان جای سوال باشد که انتخاب یکی از این دو مدل چه محاسن و معایبی دارد. دن جوردانو (Dan Giordano)، بنیان گذار و مدیر فیزیوتراپی Bespoke Treatments در شهر نیویورک می گوید: “مردم به جای کفش متناسب با پای خود، پای خود را با کفش متناسب می کنند”. طراحی کفش های ورزشی با ظاهر سه بعدی و استفاده از فریم های مایع به جای لاستیک در تولید کفش های ورزشی از خلاقیت ها و نوآوری منحصر به فرد برند ریباک است. کف کفشهای بسکتبال سالنی اغلب از لاستیک نازک ساخته میشوند تا برای حرکات سریع، سبکتر باشند، در حالی که کفی کفشهای بسکتبال در فضای باز برای دوام بیشتر، ضخیمتر هستند. در هنگام انتخاب کفش، افراد به سادگی کفش خود را انتخاب می کنند، در حالی که هیچ توجهی به راحتی پوشیدن آن ندارند. بله این حقیقت دارد؛ شما می توانید این کفش ها را در لباسشوی بیاندازید در حالی که فرم و شکل خود را از دست ندهند و به عبارتی خراب نشوند!

به خاطر حرکات انفجاری در ورزشهای تنیس و هندبال, کفش ورزشی باید توانایی حمایت خوب از پاهای شما را داشته باشد. به یاد داشته باشید: یک کفش کتانی ورزشی که برای رفتن به یک مرکز خرید با دوستانتان انتخاب می کنید خیلی متفات تر از کفش ورزشی است که در تعطیلات آخر هفته از آن استفاده می کنید. کفشی را انتخاب کنید که به پای شما فشار نیاورد، در ناحیه انگشتان و سرپنجه فضای کافی داشته باشد و به پاشنه شما آسیب نزند. جواب این سوال ها را در ادامه مقاله بدست خواهید آورد. حال اگر به دنبال انتخاب و خرید کفش پیاده روی زنانه با معیارهای عالی هستید، در این مقاله بهترین ها را به شما معرفی می کنیم تا خرید را برایتان آسان کنیم. اگر بخواهید در حین ورزش پیاده روی حرکاتی چرخشی در ناحیه مچ پا انجام دهید به شما توصیه می کنیم که از کفش ساق دار استفاده کنید.

در ادامه مطلب به توضیحات بیشتری پیرامون کفش مناسب ورزش پیاده روی و تفاوت آن با کفش دوندگی می پردازیم. در متن زیر با جزئیات بیشتری برای انتخاب مناسب ترین کفش ورزشی زنانه می پردازیم. در بعضی افراد کف پا انحنای بیشتری دارد و در برخی افراد این انحنا کمتر است. 9- افراد دارای کف پای صاف باید کفش دارای لایه میانی بسیار سفت برای کنترل حرکت و کاهش میزان چرخش داخلی بپوشند. میزان مسافت و همچنین مسطح یا ناهموار بودن مسیر پیاده روی از جمله فاکتورهایی هستند که در هنگام خرید کفش پیاده روی باید مد نظر قرار دهید. کفشهای ورزش با مدل، رنگ و قیمت متفاوت در اختیار مشتریان قرار دارد. آدیداس تاکید کرده است که مواد و اجزای به کار رفته در این کفش مورد آنالیز دقیق قرار گرفته تا با استاندارهای وگان همخوانی داشته باشد؛ ضمن اینکه در بُعد ورزشی نیز بهترین کیفیت و بالانس را نشان دهد.