انگشتهای پایتان را تکان دهید

کفش ورزشی را بعد از انجام تمرینات یا در انتهای روز انتخاب نمایید زیرا در این حالت پا، بیشترین اندازه خود را دارد. دقت نمایید بند کفش را بصورت متقاطع (ضربدری) بسته و در این حالت پنجه پا کاملا ثابت باشد. هر کدام از آن ها چه راهی را پیش گرفته اند؟ با این که هر دو برند ورزشی نایک و آدیداس از کشور های آمریکا و آلمان، شناخته شده ترین برند ها در سراسر جهان می باشند. فقط انجامش بده، نایک توسط دو فرد به نام های بیل بورمن و فیل نایت در اورگن در کشور آمریکا تاسیس شد. افرادی که مشکلات خاصی دارند به کفش ویژه ای نیز نیازمنداند.

اگر در هفته سه جلسه یا بیشتر تمرین ورزشی انجام می دهید، به کفش ورزشی ویژه نیاز دارید. هنگام خرید، جورابی که موقع تمرین می پوشید به پا کنید. وقتی کفش را می پوشید مقدار کمی فضا بین بلند ترین انگشت پا با پنجه کفش وجود داشته باشد. پد پنجه پا برای کسانی که دچار درد و التهاب در ناحیه پنجه پا هستند توصیه می شود. کفش را هنگام عصر یا شب که پا بیشترین اندازه را دارد انتخاب نمایید. اما بر اساس صد برند برتر اینتربال که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، نایک در مقایسه با آدیداس که رتبه ی پنجاه و پنج لیست بود رتبه ی هجده را در اختیار داشت. طبق توصیه انجمن اورتوپدی ساق و مچ پا، نوع کفش ورزشی که انتخاب میکنید باید متناسب با نوع ورزشی باشد که بیشتر انجام میدهید. کفشهای میدانی: کفش هایی که برای ورزشهایی مانند فوتبال، بیسبال و هاکی انتخاب می شوند تخت آنها دارای میخ هایی است به تناسب نوع رشته ورزشی متفاوت بوده و قابل تعویض و جایگزینی نیز می باشند.

در انتخاب کفش پیاده روی به دنبال کفشی با رویه نرم و راحت، تخت ضخیم و ضربه گیر باشید. کفش مناسب برای جاگینگ (نرم دویدن) باید دارای ویژگی هایی نظیر تخت انعطاف پذیر، ایستایی و تعادل خوب پاشنه روی زمین و سبک وزنی باشد. کفش مدرن فوتبال وزنی فقط حدود 250گرم دارد. نقش کفش مناسب برای ورزش کردن و پیادهروی آنقدر دارای اهمیت است که میتوان اعلام کرد سلامتی پا و بخش اعظمی از اعضای بدن به انتخاب کفش مناسب بستگی دارد. همان جورابی که هنگام ورزش استفاده می کنید هنگام انتخاب کفش بپوشید. کفشهای ویژه: کفشهایی که برای گلف، رقص هوازی و دوچرخه سواری تولید می شوند.

احتمالا شما هم دلتان نمیخواهد که یک کفش ضمخت به پاهایتان بچسبد، پس کفشهای مینیمالیست یا کفشهایی که حس پابرهنه بودن را منتقل میکنند ایدهآلتر خواهند بود. فاشیا نوار ضخیمی از بافت است که از پایین پا عبور میکند و استخوان پاشنه را به انگشتان متصل میکند. نایک و آدیداس درگیر یک نبرد بی پایان می باشند که صنعت کالاهای ورزشی را امروزه تحت اشعاع خود قرار داده است. کفشهای سالنی: کفش ورزشهایی مانند والیبال، بسکتبال و تنیس از آنجاییکه در معرض فشار و استرس زیادی قرار می گیرند، باید با دقت انتخاب می شوند. انتخاب کفش ورزشی مناسب می تواند سبب بهبود عملکرد ورزشی گشته و مانع برخی آسیب دیدگی ها شود. طراحی مناسب کفش ضمن کمک به بهبود عملکرد ورزشکار، مانع آسیب دیدگی نیز می شود. برای مثال افرادی که دچار کف پای صاف هستند از کفش هایی با کفی مخصوص باید استفاده نمایند و نیز افرادی که مچ پای آنها بسادگی پیچ می خورد باید از کفش هایی با پاشنه پهن استفاده کنند.