این خیلی مهم است!

همان طور که انتظار می رفت اروپای غربی مرکز اصلی خرید برای آدیداس آلمانی می باشد در حالی که آمریکای شمالی بزرگ ترین محل فروش نایک آمریکایی است. کفش های پیاده روی به ضربه گیری بیشتری در قسمت میانی و پاشنه احتیاج ندارند در حالی که دونده ها به کفش هایی نیاز دارند که ضربه گیری بیشتری در پاشنه و قسمت میانی کفش داشته باشند. خاطره وزیر ورزش و جوانان از دونده شدنش با کفشهای پاره! کارخانه های ویتنام شانزده درصد ازکل محصولات، و به صورت عمده پوشاک، کفش ورزشی و مقدار کمی وسائل ورزش را تولید می کنند. بزرگ ترین واحد کارخانه ی تولید پوشاک حدود ده درصد از محصولات را تولید می کند. نایک حدود پانصد و پنجاه و چهار کارخانه در چهل و دو کشور می باشد که محصولات نایک، از جمله پوشاک کفش ورزشی و وسائل ورزشی عرضه می کند.

يك كفش كوهنوردي خوب بايد حداقل چهار ويژگي داشته باشد. ویتنام تولید چهل و چهار درصد از کل کفش های ورزشی آدیداس را انجام می دهد که در ادامه ی آن اندونزی و چین به ترتیب 25 و 19 درصد از محصولات را تولید می کنند. چین هم چنین بزرگ ترین تولید کننده ی محصولات آدیداس است و وظیفه ی تولید حدود چهل درصد از کل محصولات را دارد. تولید کننده های چینی بیست و سه درصد از محصولات نایک را تولید می کنند انواع محصولاتی که این کارخانجات تولید می کنند به صورت مساوی بین سه نوع محصول تقسیم می شوند، البته تولید پوشاک کمی بیشتر است. نبود کفش مناسب میتونه فشار زیادی را به ناحیه های تحتانی بدن ما وارد کند.

تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به عنوان یکی از ابزار اصلی هر رشته ورزشی مطرح است برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است. بدون کفش ورزش کردن برای ورزش هایی آبی مثل شنا و شیرجه بسیار نرمال است. برای کیک بوکسینگ، ممکن است پا برهنه یا با کفش باشید.این یک انتخاب شخصی می باشد.اگر کفش ورزشی می پوشید، به دنبال کفشی باشید که سبک اما محکم و دارای انعطاف پذیری نسبی باشد. کف کفش باید دارای میزان انعطاف کافی باشد تا بتواند در مرحله جدا شدن پا از زمین به میزان کامل خم شود تا سیکل راه رفتن یا دویدن به صورت کامل انجام بگیرد انتخاب کفش هایی که دارای انعطاف کافی نمی باشند می تواند باعث خستگی عضلانی در پاها و همچنین درد عضلانی در قسمت کف پا شود.

در عوض، کفشهای متعددی را امتحان کنید، برای ارزیابی راحتی در فروشگاه راه بروید یا در خانه آهسته بدوید، و کفشهایی را انتخاب کنید که بهترین احساس را دارند. تعریق پاها، رطوبت کفش و خیس شدن جوراب بعد از یک فعالیت ورزشی، نشان­دهنده این است که کفش نمی­تواند شرایط مناسب برای تهویه را فراهم کند و برای پوشیدن هنگام دویدن یا ورزش مناسب نیست. 1. به علت آن که پاها در حین فعالیت ورم میکنند، همیشه کفش را در بعدازظهر یا پس از فعالیت امتحان کنید. از مهم ترين اعضايي كه ارتباط مستقيم با پا دارد، كمر و ستون فقرات است كه بيش ترين آسيب را از كفش غيراستاندارد مي بيند. برای تمامی فعالیتهای ورزشی کفش ورزشی متنوعی در بازار موجود است. آفریقا هم سهم اندکی در تولیدات کلی برای هر دو شرکت ایفا می کند.