این خیلی مهم است!

در پرش یک پا و یا دریک گام بلند حدود ۳۱۵ و نیم کیلومتر فشار روی پای ورزشکار وارد می شود.در پا سه مکانیسم ذخیره انرژی (جذب شوک) شامل کشش تاندون آشیل، صاف شدن قوس پا و بالشتک زیر پاشنه پـا وجود دارد. روزانه پا برهنه راه رفتن برای قوی شدن پا های شما بسیار موثر است. انتخاب کفش مناسب برای حفاظت در برابر این آسیبها و مشکلات بلندمدت دیگر بسیار مهم است. اگر میخواهید سنگین ترین وزنههایی را که می توانید ددلیفت کنید، مسلما چیزی که نمیخواهید با آن مواجه شوید، لرزش پاها است! در صورتی که با عارضه های پینه پا یا نیام کف (فاشیات پلانتار) پا مواجه هستید، استفاده از این کفش ها احساس خوبی به شما می دهد.

همچنین این کفش مجهز به یک لایه میانی به نام FlyteFoam Lyte است که باعث می شود در تمرینات طولانی دو یا پیاده روی پای شما همانند یک بالشتک به آن تکیه دهد. اکثر آنها پهنتر میباشند و یک الگوی قالبگیری شده با طرح جناغی دارند که به مقاومت و کشش برای چرخشهای سریع روی پاشنه، شروع و ایستهای سریع بهبود میبخشند. این کفش با احساس راحتی که به شما می دهد بعد از ساعت ها پیاده روی حس خستگی به شما دست نخواهد داد. پاشنه این کفش مانع خستگی پاهای شما می شود به طوری که بعد از یک روز کاری پر مشغله، احساس خستگی و فشار در پاهای شما بروز نمی کند. یکی از بهترین نمونههای کفش پیاده روی زنانه که به شما پیشنهاد می دهیم، کفش پیاده روی (راحتی) Armax270 rose از رویه جنس پارچه مش و مواد مصنوعی درجه یک ساخته شده است که گردش هوا در کفش و حس خوب موقع پیاده روی را برای شما به ارمغان می آورد.

این کفشی که انتخاب کرده اید از کفی طبی و قابلیت تعویض کفی برخوردار است و مدل پاشنه تخت دارد. ما می توانیم کل روز درباره محبوبیت این کفش با شما صحبت کنیم. متخصصان پزشکی ، معلمان و هر شخصی که از شغلی برخوردار است که وی را ملزم می کند تا تمام روز روی پای خود باشد، می توانند از این کفش استفاده کنند. پاهای شما بعد از یک تمرین ورزشی در پایان روز به بیشترین سایز میرسند، بنابراین سعی کنید کفشهای ورزشی را در این زمان امتحان کنید. این نکات مورد نظر چیزی هستند که همه ما از یک کفش پیاده روی راحت، سبک و نرم انتظار داریم. کفی زیرین این کفش با داشتن لایۀ کیسه هوا به شما احساس شگفت انگیزی می دهد… با توجه به اینکه کفشها باهم متفاوت هستند، شما نمیتوانید با هر کفشی ورزش کنید.

البته باید تعیین کنید که آیا قرار است گاه و بی گاه از کفش برای مسابقات ، تمرینات و سمینارها استفاده کنید یا نه. برای کاهش فشارهای وارد به پا و کمر شما جنس زیره کفش از پلی اورتان مقاوم ساخته شده است. بسیار جالب است، من ۱۲ ساعت در شهر نیویورک به گشت و گذار پرداختم بدون اینکه صدمه به پایم وارد شود. همچنین برای جلوگیری از فشارهای وارد به پای شما، این کفش از جنس زیره پلی اورتان ساخته شده است. مهم ترين نكات هنگام خريد كفش هاي دو و ميداني، توجه به زيره و لژ آن است. دوندگان مثل المپین زولا بود (Olympian Zola Budd) با همین پا برهنه دویدن و ورزش کردن توجه رسانه هارا به سوی خود جلب کرد.