برای انتخاب کفش ورزش این نکات را رعایت کنید

تهیه کفش ورزش که امروزه به عنوان یکی از ابزار اصلی هر رشته ورزشی مطرح است برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است.به طور کلی عناصر آناتومیک و فیزیولوژیک به طور همزمان سبب حرکت موثر می شوند.درحرکت سه فاکتور حرکت ایمن، حرکت موثر و حرکت با کیفیت بسیار مهم است. تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به عنوان یکی از ابزار اصلی هر رشته ورزشی مطرح است برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است.به طور کلی عناصر آناتومیک و فیزیولوژیک به طور همزمان سبب حرکت موثر می شوند.درحرکت سه فاکتور حرکت ایمن، حرکت موثر و حرکت با کیفیت بسیار مهم است. هدف اصلی از پوشیدن کفش، محافظت از پای خود است. اگر میتوانید سعی کنید جورابی را همراه خود داشته باشید که معمولا کفشتان را با آن میپوشید.

اگر کفش بسیار کوچک است، سایز بزرگتری انتخاب کنید، حتی اگر سایز کفش از سایزی که معمولا انتخاب میکنید بالاتر است. به همین دلیل، لازم است مطمئن شوید که کفه کفش محکم و ضخیم است. اگر کفش شلوول باشد بهاحتمالزیاد دوام زیادی نخواهد داشت و اگر شروع به باز شدن کند احتمالا دیگر تناسب لازم را ندارد. بنابراین، اگر کفش متناسب با شکل و اندازه پای شما طراحی نشده باشد، احتمالا هرگز برای شما راحت نخواهد بود. اگر کفه کفش به قسمت بالایی دوخته شده است، احتمالا کفش بسیار باکیفیتی است. اگر کفشی بپوشید که کفه آن نازک و شلوول باشد، ممکن است با قدم گذاشتن بر روی چیزی تیز، پایتان آسیب جدی ببیند. گاهی اوقات آسیب دیدگی پا مانند پیچ خوردگی، شکستگی استخوان و کوفتگی میتواند منجر به درد کف پا شود. کفش کشتی: برای اجرای مناسب حرکات این کفش باید از انعطاف پذیری، قدرت و استقامت بالایی برخوردار باشد، همچنین با توجه به براق و لیز بودن کف پوش سالن های کشتی باید در ته کفش عاج مناسب برای اصطکاک مطلوب باشد.

متاسفانه عموم بعضا، خرید کفش خوب را برای مهمانی ها انجام داده و اصطلاحا، برای خرید کفش مجلسی شیک، دقت و هزینه زیادی صرف میکنند و از خرید مدل مناسب برای فعالیت های پیاده روی، ورزشی و حتی دویدن که معیارهای استاندارد کتانی خوب را برای فعالیت های ورزشی داشته باشد، اجتناب میکنند. 2. کفش مخصوص پیاده روی زنانه آدیداس مدل Falcon کد ۶۷۶۰۰۱: کفش ورزشی آدیداس مدل Falcon با داشتن ویژگی هایی مثل : مقاوم دربرابر سایش، کاهش فشارهای وارده برای پیاده روی و همچنین قابلیت ارتجاعی، یکی از بهترین کتانی های زنانه برای پیاده روی انتخاب شده است. آدیداس در چه کشور هایی تولید می شود؟ در کفشهای با دوام، اجزای رویه کفش به هم دوخته شده اند و بوسیله چسب به کف کفش محکم می شوند.

همچنین، به این موضوع توجه کنید که آیا کفش، قوس کف پای شما را نگه میدارد یا خیر. درد در استخوانهای کف پا که اصطلاحا درد متاتارس نامیده میشود، با پوشیدن کفش ورزشی نامناسب تشدید میشود. بعضا مدل هایی که بندی نیست و اصطلاحا چسبی است، گزینه خوبی برای پیاده روی های طولانی یا دویدن نیست. طبیعتا قیمت کفشهای تیمبرلند بسته به مدل و همچنین، اصل بودن آن متفاوت است. برند تیمبرلند یکی از بهترین برندهای کفش مردانه و زنانه و همچنین، بوت و نیم بوت است. همچنین، مهم است کفشی را انتخاب کنید که بهمحض پوشیدن آن احساس راحتی کنید.