زیرا ظاهر آن را دوست دارند

این به علت استفاده ی کمتر از مواد در الیاف و اجزای کفش است. قیمت این مدل کفش ها گران تر از کفش های معمولی است زیرا مواد به کار رفته در کفش های اورجینال با بالاترین کیفیت ساخته شده و درصد خطا در طراحی اجزای آنها تقریبا صفر است. زیره ی این مدل کفش ها میتواند از میخ های متحرک ساخته شده باشد تا اگر بازیکن قدرتی هستید آنها را تعویض کنید. با توجه به افزایش فشار بر روی رباط، غضروفها بهویژه مچ پا، زانو و تاندون آشیل کفشهای تخت آجدار (Bristle Sole) مطلوب است تا قابلیت ضربهگیری بیشتری درتخت کفش داشته باشد.

اگر اخیراً دچار آسیب دیدگی پا شدهاید و دچار درد قوس کف پا هستید، برای تشخیص مشکل پیچ خوردگی پا، کوفتگی یا شکستگی استخوان باید به پزشک یا متخصص پا مراجعه کنید. پارگی فاشیا در ناحیه کف پا نیز میتواند باعث درد کف پا شود که در طی فعالیت بدنی بدتر میشود. در این صورت شما درد کف پا را تجربه میکنید. فرقی نمیکند که شما چه نوع کفش اورجینالی میخواهید تهیه کنید، در هر صورت از اصل بودن آن مطمئن شوید. تا سیکل راه رفتن یا دویدن به صورت کامل انجام بگیرد. این کفش ها در مقابل کفش های فوتبال چمنی قالب نرم تری دارند تا از پا هنگام انجام حرکت های انفجاری محافظت کنند. در بیشتر موارد، ابتلا به قوس زیاد کف پا در بدو تولد وجود دارد اما میتواند ناشی از مواردی مانند سکته مغزی، آرتریت روماتوئید، دیابت، فلج مغزی، بیماری Charcot-Marie-Tooth و سایر مشکلات پزشکی نیز باشد.

اما برخی از افراد هنگام دویدن، راه رفتن و پریدن، در ناحیه پاشنه و قوس کف پای خود درد شدیدی را احساس میکنند. یا احساس سوزش در قسمت میانی کف پای خود دارید؟ از طرفی، کفشهای وزنه برداری برای هر نوع فعالیت ورزشی دیگر مناسب نیستند بنابراین اگر قصد دویدن روی تردمیل یا استفاده از دستگاه قایقرانی را دارید، ممکن است لازم باشد که دو جفت کفش را با خود به باشگاه ببرید. برای این کار توصیه می شود از برنامه هایی که دوندگی یا پیاده روی تان را محاسبه می کنند استفاده کنید. باز هم، نیاز به کفش هایی با پنجه پهن دارید. این وضعیت با قوس بسیار کم در پا مشخص میشود که منجر به برخورد بیشتر (و گاهی اوقات همه) قسمت کف پا به زمین میشود. نوعی آسیب که گاهی اوقات jogger’s heel نامیده میشود و با درد و التهاب فاشیای کف پا مشخص میشود.

دلایل مختلفی برای درد کف پا وجود دارد. گاهی اوقات آسیب دیدگی پا مانند پیچ خوردگی، شکستگی استخوان و کوفتگی میتواند منجر به درد کف پا شود. اگر پزشک تشخیص دهد فاشیای کف پای شما پاره شده یا کشیده شده است، ممکن است جراحی را به شما توصیه کند یا از چکمه یا گچ برای بیحرکت ماندن پای شما استفاده کند. فیزیوتراپی و عدم تحرک معمولاً بعد از شکستهبندی یا به جای آن توصیه میشود. از این رو ساق کفش باید نسبتا بلند و پاشنه آن مستحکم باشد، برای به حداقل رساندن اصطکاک درون کفش نیز کفشهای دولایه بدون پاشنه مناسب بسکتبال است. دونده های سنگین و مسیرهای طولانی به یک کفش بالشتکی نیاز دارند که برای جذب ضربه طراحی شده باشد.