ویژگی های کفش مناسب برای ورزش

توجه داشته باشید که نوک کفش، پای شما را اذیت نکند و انگشت پا به راحتی حرکت کنند. پاهای شما در حین ورزش متورم و طویلتر میشوند، بنابراین باید به عرض یک انگشت شست فضا بین بلندترین انگشت پا و نوک کفشتان وجود داشته باشد. خاطره وزیر ورزش و جوانان از دونده شدنش با کفشهای پاره! دونده های سنگین و مسیرهای طولانی به یک کفش بالشتکی نیاز دارند که برای جذب ضربه طراحی شده باشد. شاید بتوان به جرائت گفت که مهم ترین بخش یک کفش برای یک دونده کف آن می باشد. زیرا ظاهر آن را دوست دارند. متخصصان قلب و پا علاقه زیادی به کفشهای Vionic دارند. اکثر آنها پهنتر میباشند و یک الگوی قالبگیری شده با طرح جناغی دارند که به مقاومت و کشش برای چرخشهای سریع روی پاشنه، شروع و ایستهای سریع بهبود میبخشند.

چون سایز آنها قابل تغییر نیست، پس اگر کفش اندازه پاهایتان نبود، عوضش کنید. در مورد این 2 ورزش و کفش مخصوص آنها نکاتی که در قسمتهای بالاتر بیان کردیم (مخصوصاً راحتی و انعطاف) بسیار مهم هستند. اما ورزش کردن بدون کفش باعث قوی شدن ماهیچه ها می شود. اما باز هم اگر خیلی نرم باشد باعث درد عضلانی و ساق درد خواهد شد. اما مراقبت و نگهداری از کفش ورزشی برای همه ضروری است. با اینحال، مسلما یکی از مطرحترین برندها در کفشهای مخصوص دویدن، برند نایکی است. کفشهای کهنه از پاهایتان حین ورزش به خوبی محافظت نخواهند کرد. یک نکته دیگر در مورد این نوع کفش داشتن ساق هست که همانند کفشهای بسکتبال هست تا بتواند در موقع پرش و فرود آمدن از مچ پا به خوبی محافظت کند. اگر اول مطلب را دیده باشید دو نوع مانند این کفش معرفی کردیم. وقتی میخواهید کفش را امتحان کنید، بندهای آن را محکم ببندید مانند اینکه میخواهید فعالیت ورزشی را آغاز کنید.

به یاد داشته باشید: یک کفش کتانی ورزشی که برای رفتن به یک مرکز خرید با دوستانتان انتخاب می کنید خیلی متفات تر از کفش ورزشی است که در تعطیلات آخر هفته از آن استفاده می کنید. بهتر است در پایان روز که پا در بزرگترین حالت خود قرار دارد، همراه با جوراب مناسب که نه بسیار نازک و برای خرید کفش اقدام کنید. بنابراین شما باید خرید خود را بر مبنای اینکه پای شما چی احساسی درون کفش دارد، پایه گذاری کنید. به خاطر حرکات انفجاری در ورزشهای تنیس و هندبال, کفش ورزشی باید توانایی حمایت خوب از پاهای شما را داشته باشد. برای مسیرهای سنگلاخی و ناهموار بهتر است از کفشی استفاده کنید که در قسمت پاشنه سفت باشد تا از پاهای شما در مقابل هر نوع ضربه محافظت کند.

کف کفش: مهم ترین بخش کفش پیاده روی، کف کفش است. در این مطلب در مورد انتخاب کفش مناسب برای ورزش, مخصوصاً ورزشهای مهم و پرطرفدار مانند فوتبال و تنیس و دیگر رشتهها صحبت کردیم. به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بیشترین درصد افراد مبتلا به کمردرد مربوط به عوامل و عادتهای نامناسب روزانه مانند نوع خوابیدن است. تقریبا مانند کفش اسپرت دخترانه است که می توانید شما تیپ اسپرت با آن بزنید. فوتبال پرطرفدارترین رشته ورزشی است بر همین اساس بازار کفش این رشته مملو از مارکهای متعدد داخلی و خارجی اعم از مرغوب و نامرغوب است. همچنین سبکی، تنفس راحت پا در کفش و عرق نکردن آن و سایز مناسب از نکات دیگر انتخاب میباشد.