چرا برای ورزش تنیس باید کفش تهییه کنیم؟

قبل و بعد از پیاده روی حتما این خوراکیها را بخورید! اما این کار ممکن است به کفش آسیب هم بزند، پس بهتر است قبل از استفاده از کفش و در هنگام استفاده از آن، از یک اسپری محافظ کفش استفاده کنید تا کفش را در مقابل لکه و گرد و خاک محافظت کند. ساختار کفش تنیس چگونه باید باشد ؟ برای هر ورزشی کفش مخصوص آن ورزش وجود دارد، شما نمیتوانید با کفش فوتبال چمنی در سالن فوتبال بازی کنید و باید کفش فوتسال داشته باشید یا با کفش بسکتبال، تنیس بازی کنید. اما یافتن کفش مناسب میتواند یک چالش باشد. بنابراین کفش ورزشی مناسب برای کف پای صاف با کفش ورزشی مناسب برای یک فرد عادی متفاوت خواهد بود. زیره کفش فاکتور مهم بعدی است که باید به آن دقت کرد، بخصوص در ورزشهایی همچون پیاده روی و دویدن که میزان استحکاک زیاد است باید دارای زیرهای مقاوم و با کیفیت باشد تا به پاشنه و پنجه پا فشار نیاید و از شوکهای وارده به پا جلوگیری کند.

همینطور دقت کنید آیا محصولی که خریدید همان محصولی هست که در عکس دیدید ؟ کفشها را با همان جورابی امتحان کنید که عادت دارید در ضمن تمرین بپوشید. برند لوکس ایتالیایی Fendi همان طور که در تولید کیف و لباس های باکیفیت موفق است. چرا ورزش تنیس فقط در خرید راکت تنیس خلاصه نمیشود؟ از آنجایی که هرگز نمی دانید هنگام ورزش در فضای باز، انتظار چه چیزهایی را باید داشته باشید، به دنبال کتانی های چندجانبه باشید که ضد آب باشد یا حداقل سریع خشک شود. کفش پیادهروی ایدهآل باید پاشنه مستحکم داشته باشد و پا را در حالتی راحت قرار دهد. هدف کفش های رانینگ علاوه بر پوشش ظاهری و حمل فرد مراقبت از پاهای فرد دونده در برابر آسیب های احتمالی است. فشار های ناشی از کفش ورزشی نا مناسب حین انجام فعالیت های ورزشی چند برابر می شود، در حالی که یک کفش ورزشی مناسب می تواند فشار وارد بر زانو و لگن را تعادل بخشد.

علاوه بر ويژگيهاي متداول در كفشهاي معمولي كه افراد عادي ميپوشند، كفشهاي ورزشي بايد ضمن دارا بودن آن ويژگيها، ملحقات خاصي داشته باشند يا در برخي قسمتها عناصر بنيادي و برجسته اي را دارا باشند. در ضمن قوزک پا در این کفشها کاملا حفظ میشود و همچنین تمام ویژگیهای یک کفش مناسب و استاندارد که در اغلب ورزشها گفته شده را دارا میباشد. که شما تصور کنید با این مکانیزم پا که روزانه چقدر در فشار است ، ما با کفش نادرست تنیس بخواهیم فشار را روی آن بیشتر کنیم . الف: رویه کفش باید از الیاف کتان باشد و در آن حداقل مواد شیمیایی استفاده شود تا از بروز حساسیتها جلوگیری شود و همچنین به تهویهها در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماریهای قارچی در قسمت پا میباشند کمک شود.

به علت آن که پاها در حین فعالیت ورم میکنند، همیشه کفش را در بعدازظهر یا پس از فعالیت امتحان کنید. وقتی میخواهید کفش را امتحان کنید، بندهای آن را محکم ببندید مانند اینکه میخواهید فعالیت ورزشی را آغاز کنید. سرمایه گذاری برای خرید کفش با کیفیت میتواند ازصدمههای مچ و پای شما جلوگیری و باعث میشود تمریناتی لذت بخش و راحت را تجربه کنید. پوشیدن کفشهای ورزشی اشتباه تنها باعث کاهش تاثیر ورزش نمیشود بلکه میتواند به سلامت شما نیز آسیب برساند. علاقه مندان به خريد كفش واليبال براي تهيه اين نوع كفش بايد به چند نكته توجه داشته باشند، يكي اين كه كفش واليبال بايد چند ويژگي داشته باشد كه مهم ترين آن ها مربوط به زيره كفش است كه لازم است از جنس كرپ باشد چرا كه پرش جزو اركان اصلي ورزش واليبال است.نكته ديگري كه هنگام خريد كفش واليبال بايد مورد توجه قرار گيرد، لژ آن است كه بايد در حدود پنج سانتي متر باشد.