چرا پوشیدن کفش ورزشی هنگام ورزش اهمیت دارد؟

از کفیهای ترموپلاستیک برای مواقعی که نیاز به جذب شوکهایی با شدتهای متفاوت باشد، استفاده میشود. البته این کفیها به خاطر سختی زیادی که دارند، خیلی به ندرت برای فعالیتهای ورزشی مورد استفاده قرار میگیرند و بیشتر در مواردی از قبیل کفشهای راحتی و کفشهای پیادهروی که فضای آزاد کمی وجود داشته باشد، استفاده میشود. استفاده از کفش هایی که دارای رویه هایی با منافذ فراوان می باشند در تهویه کفش برای خنک شدن پا و همچنین جلوگیری از بیماری های قارچی مناسب تر می باشد. خلاقیت در طراحی و تولید محصولات با کیفیت و استفاده از شیوه های هوشمندانه برای بازاریابی و فروش از عوامل اصلی موفقیت این برند می باشد. اگر خودتان دوچرخه ثابت دارید و یا به طور منظم در کلاس های دوچرخه ثابت شرکت می کنید، ارزش سرمایه گذاری برای یک جفت کفش را دارد که دارای جای مخصوصی برای بستن پل پنجه است، که با استفاده از آن می توانید بی دردسر و به طور یکنواخت دوچرخه سواری کنید بدون اینکه نیاز باشد هر بار چنین کفش هایی را قرض بگیرید یا اجاره کنید.

این کفیها معمولاً از جنس پلاستیکهای پلیمری ساخته میشوند و برای کاهش انحراف مچ پا به طرف خارج (پرونیشن) یا صافی کف پا مناسب هستند. تهیه کفش ورزشی مناسب که امروزه به عنوان یکی از ابزار اصلی هر رشته ورزشی مطرح است برای اجرای بهتر ورزش بسیار مهم بوده و دارای سه کارکرد اصلی حفاظت از پا، راحتی و حمل وزن بدن است. این نوع از کفیهای کفش را هر کسی میتواند استفاده کند و حالت اختصاصی ندارد. بهترین زمان برای امتحان و خرید کفش ورزشی بعدازظهر، عصر یا بعد از تمرین است زیرا در این مواقع پاها بزرگتر از حالت نرمال هستند. پیشنهاد میکنیم برای حفظ بهتر کفشهایتان آنها را به خوبی در کمد قرار دهید و یا اگر میخواهید در کمد، کنار وسایل دیگر بگذارید آنها را با روزنامه پر کنید. مراقبت از پا به عنوان یکی از پر استفادهترین عضو بدن، امری مهم و ضروری است که ممکن است با اشتباهات ناخواسته و رایج به این عضو مهم صدمه بزنید.

این کفیها به خاطر تراکم پایینتری که دارند، امکان جذب بهتر شوک را فراهم میکنند و به عنوان یک ضربهگیر خوب، ضربات و فشار ناگهانی وارد بر پاشنه را به طور مؤثری کاهش میدهند. کفیهای طبی به عنوان ضربهگیر، شوک وارد بر کف و قوزک پا را جذب کرده و از صدمه دیدن و التهاب این قسمتها جلوگیری میکنند و یا آن را کاهش میدهند. تکنسینهایی که در آزمایشگاه طراحی و ساخت کفی و کفش طبی کار میکنند، با استفاده از قالب تهیه شده از پای بیمار و نرمافزارهای رایانهای، یک کفی اختصاصی برای او طراحی میکنند که فشارهای ناشی از بدشکلی پا را خنثی کرده و یا ناهنجاریهای آن را اصلاح کند. باعث می شود تا کفش ها قالب پا شوند که در افزایش عملکرد و بازدهی ورزشکاران تاثیر مثبتی دارد. کفیهای کفش اختصاصی با استفاده از یک قالب مخصوص که از پاها گرفته میشود و به آن اصطلاحاً گچ میگویند، طراحی و ساخته میشوند.

مارک ورزشی محبوب اسپانیایی، مونیخ، در سال ۱۹۳۹ به دست لوییس براندا، با هدف طراحی کفش ورزشی فوتسال، هندبال و بوکس ایجاد شد و سپس با تولید کفش و لباس ورزشی فعالیت برند خود را گسترش داد. برای مثال کفیهای مخصوصی طراحی شدهاند که از کف پا تا بالای قوزک را میپوشانند و موقعیت و حرکت قوزک پا را مستقیماً کنترل کرده و همزمان با آن، ناهنجاریها و نقایص پا را هم اصلاح میکنند. از این کفیها برای درمانن عوارض ناشی از ناهنجاریها و بیماریهایی از قبیل نوروپاتی محیطی یا سکته مغزی که بر عملکرد عضلات تأثیر میگذارند، استفاده میشود. یک پا به طور متوسط روزانه ۱۰ هزار بار با زمین برخورد می کند و به طور میانگین ۱۸۶ هزار و ۷۵ کیلومتر را در طول زندگی طی خواهد کرد، در پرش یک پا و یا در یک گام بلند حدود ۳۱۵ و نیم کیلومتر فشار روی پای ورزشکار وارد می شود.