چگونه کفش ورزشی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

دغدغه هر مشتری پیداکردن لوازم اورجیناله برای برندیست که مدنظر دارد، این حساسیت به جاست چراکه باعث بیشتر شدن اعتماد مشتری به برند و دادن اعتباری دو چندان به برند است دربازار امروزی هرچه یک برند محبوب تر بشود، کالاهای تقلبی با نام همین برند هم تولید خواهند شد. اگر فروشنده محصول خیلی معروف نیست، با او تماس بگیرید و از ایشان بخواهید که از این محصول، کنار صفحه روزنامه تازه منتشر شده، عکس بگیرد تا اصالت فروش را احراز کنید. هر کفش اورجینال و اصلی که تولید میشود حاوی بارکدی جهت اطمینان از اصلبودن کفش است. معمولا کفشهای فیک و تقلبی بازار حاوی اینگونه جزئیات نیستند. چون در تولید محصولات تقلبی و فیک از مواد بسیار نامرغوبی استفاده می شود، معمولا قیمت نهایی آنها فوق العاده کم بوده و به همین دلیل قیمت کمی دارند.

معمولا خانم ها حساسیت بیشتری به لباس و کفش خود دارند و سعی می کنند لباس و کفشی که پوشیده اند مناسب همان موقعیتی که در آن هستند باشد. سال ۲۰۰۰ با آغاز قرن جدید آدیداس اولین شرکتی بود که سبک جدیدی از زندگی را معرفی کرد. برای خرید کفش فوتبال ، اولین نکته ای که به ذهن شما خواهد رسید ، دوام و استحکام آن است .کفش فوتبال اورجینال که در فروشگاه ورزشی پریماشاپ ارائه میشوند بدلیل کیفیت ساخت بسیار بالا، گزینه بسیار مناسبی برای انجام فعالیت های ورزشی روی چمن های طبیعی و چمن های مصنوعی می باشند. چیزی که در فروش مغازه ای معمولا شاهد نیستیم. معمولا درصد بسیار کمی از کفشهای هایکپی حاوی مدل و اسم مخصوص هستند و فقط اسم برند بر روی آنها حک میشود. برای مثال تمامی کفشهای بروکس یک شناسه در زبانه کفش دارند که با جستجوی آن، بلافاصله تصاویر و مدل کفش در گوگل نمایش داده میشود.

اگر در کشوری اروپایی زندگی میکردیم احتمالا هیچ دغدغهای از بابت خرید کفش اصل نداشتیم چراکه تمام برندهای معتبر خودشان نمایندگی فروش مستقیم دارند و ما تنها کافی بود برای خرید به آنها مراجعه کنیم. شاید برای بار اول تشخیص کفش اصل از تقلبی برایتان سخت باشد. شاید قیمت آنها شما را برای خرید وسوسه کند، اما واقعیت این است که این کفشها شاید برای پیاده روی مناسب باشند، اما به هیچ وجه برای دویدن مناسب نیستند. البته که استفاده از لوگو و برند میتواند مشکلات قانونی برای تولیدکننده در پی داشته باشد، اما خب بعضی از تولیدکنندههای بیکفیت کفشهای های تقلبی، این خطر را به جان میخرند و حتی لوگوی برند اصلی را روی محصولات خود حک میکنند. البته از فروشنده بخواهید که شناسه و بارکد روی جعبه را با بارکد روی زبانه کفش تطبیق دهد. برای مثال یک کفش اصل که برند asics دارد را با تولید کفش تقلبی به اسم asix به فروش میرسانند.

بر روی جعبه های اصل شماره سریال, سایز کفش, رنگ و… به همین دلیل استفاده از مواد نامرغوب در تولید کفش و جعبه آنها یکی دیگر از روشهای این سودجویان است. کفش نایک با الگوهای خاص و پیشرفته این برند تولید می¬شوند. با رونق گرفتن گرفتن کسب و کار در سال 1987 بود که برند نایک تمرکز اصلی خودش رو در بسکتبال معطوف کرده بود. برای مثال ممکن است کارخانه اصلی تولیدکننده کفش، لوگو را بر روی بدنه حک کرده باشد و به صورت برجسته لمس شود. دوخت کفش، جنسِ به کار رفته برای رویه کفش، طرح زیره کفش، تکنولوژیهای به کار رفته در آن، چسب کاری لایه میانی، نوشتههای داخل زبانه کفش، جعبه آن و تمام چیزهای دیگر. با اینحال حتی اگر کفش جعبه مناسبی هم داشت، به راحتی میتوانید با شناسه حک شده روی بدنه جعبه از صحت آن مطمئن شوید.