چگونه کفش ورزشی مناسب بخریم؟

اگر میتوانید سعی کنید جورابی را همراه خود داشته باشید که معمولا کفشتان را با آن میپوشید. اگر میخواهید کفشی مجلسی بخرید، جوراب نازک همراه خود داشته باشید. اگر کفشی بپوشید که کفه آن نازک و شلوول باشد، ممکن است با قدم گذاشتن بر روی چیزی تیز، پایتان آسیب جدی ببیند. در این صورت، میتوانید متوجه شوید که آیا چیزی پای شما را اذیت میکند یا خیر. ازآنجاییکه در طول روز زیاد راه میروید، پای شما در آخر روز منبسط میشود. این نوع از پاشنه باعث میشود تا احتمال سرخوردنتان هنگام راه رفتن در سرازیری با شیب بسیار تند کمتر شود.

پوشیدن کفشهای تکواندو بسیار مفید واقع شده است زیرا محافظت و کشش بیشتری را ایجاد می کند. غفلت در انتخاب یک کفش مناسب برای پیاده روی موجب می شود که در هنگام پیاده روی، پای شما آسیب ببیند یا موجب کمر درد شما شود. آیا اغلب درد شدید و تیزی را در پایین پا بین انگشتان و پاشنه پای خود تجربه میکنید؟ بچه های که تازه شروع به تاتی تاتی کردن میکنند عاشق این هستند که پای برهنه راه بروند و رقاصان نیز اغلب کفش هایشان را در می آورند و پا برهنه می رقصند. به گفته هنوود، سه نقطه در کفش وجود دارد که نشان می دهد وقت جایگزین کردن آن فرا رسیده. کفش غیراستاندارد به تاندون و مچ فشار وارد می­کند و شما برای خنثی کردن این فشار ناچارا شیوه حرکت یا سرعت خود را تعییر می­دهید.

هر چه بخواهم از دوومیدانی بگویم زیره به کرمان بردن است. انتخاب کفش مناسب با اندازه و شکلی مطلوب یکی از نکات قابل توجه برای افرادی است که ورزش می کنند، به راستی یک کفش ورزش باید چه شاخص هایی داشته باشد و آن را چگونه انتخاب کنیم؟ نوع کفش هایی که باید برای وزنه برداری انتخاب کنید، با توجه به نوع وزنه برداری، متفاوت است. برای انتخاب کفش به نکات عمومی ای که برای همه کفش ها وجود دارد در مقاله کفش خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ لباس و کفشهای تکواندو به گونه ای طراحی شده است .که هنگام مبارزه و تمرین ، راحتی و پشتیبانی را برای تکواندو کاران فراهم کند. جوراب، شورت و کفش ورزشی در افزایش تعادل به هنگام تمرین تأثیر زیادی دارند. پاها اندازه و شکلهای مختلفی دارند.

در این صورت میتوانید مطمئن شوید که اندازه کفش با پایتان تناسب دارد یا خیر. بنابراین، اگر کفش متناسب با شکل و اندازه پای شما طراحی نشده باشد، احتمالا هرگز برای شما راحت نخواهد بود. همچنین، به این موضوع توجه کنید که آیا کفش، قوس کف پای شما را نگه میدارد یا خیر. یک جفت کفش دوندگی مناسب همچنین میتواند به کاهش احتمال آسیبدیدگیها، رگ به رگ شدن پا، پارگی یا آسیب به تاندونها، شکستگیها و دیگر علائم خطرناک ناشی از انجام فعالیتهای غلط و مفرط با پا کمک کند. اگر کفش شلوول باشد بهاحتمالزیاد دوام زیادی نخواهد داشت و اگر شروع به باز شدن کند احتمالا دیگر تناسب لازم را ندارد.