کفش تکواندو باید چه مزایا و ویژگی هایی داشته باشدتا به ما اسیب نرسد؟

دومین ویژگی این که آب به راحتی وارد کفش نشود، دیگر این که از پیچخوردگی پا جلوگیری کند و چهارمین و مهمترین ویژگی این است که رویه کفش باید به قدری محکم باشد که با سقوط سنگ روی آن، پا آسیب نبیند. از آنجایی که در این ورزش حرکات خیلی پر سرعت وجود ندارد، کفش های محکم وسیله ای برای محافظ از پاها، زانوها و ران هایتان می باشد، وجود ضربه گیر در این نوع تمرین، اهمیت کمتری دارد. 3- وقتی کفش را پوشیدید بایستید و مطمئن شوید که در پنجه پا سه تا ۱۲میلیمتر از انگشت شصت پا فضای خالی وجود دارد.

به علامت بازیافت که در اکثر کالاهای اصل وجود دارد توجه کنید . به این مسئله شک کنید که به احتمال زیاد تقلبی است. ازآنجا که پای شما در پایان روز تقریباً در اندازه و سایز صحیح خود هست, چنانچه صبح برای خرید کفش اقدام کنید, احتمال دارد بعداً با اندازه کفش به مشکل برخورد کنید. به طور کلی هر فردی که احساس میکند برای راه رفتن یا دویدن نیاز به نوعی حمایت بیشتر از پاهای خود دارد، کاندیدای خوبی برای استفاده از کفیهای طبی کفش است. هرچه وزن بیشتر باشد, کفش بایستی از مچ پا و مچ پا حمایت بیشتری نماید. از آنجا که این ورزش بیشتر در دفاع از خود است ، شما باید بهترین کفش را برای دفاع شخصی داشته باشید. به راین اساس هنگام خرید کفش مطلوب برای دویدن, اطمینان حاصل فرمایید که انگشتان پا به خوبی طراحی گردیدهاند و مواد استفادهشده در بالا و زیر از کیفیت و سبکوزن برخوردار میباشند.

سفتی کفش، دقت کرامپون را بالا میبرد و به فرد اجازه میدهد در شرایط دشوارتر و شیبهای زیاد نیز گام بردارد. پاهای شما بایستی به میزان کافی در کفش ورزشی آزاد باشد. دوندگان مثل المپین زولا بود (Olympian Zola Budd) با همین پا برهنه دویدن و ورزش کردن توجه رسانه هارا به سوی خود جلب کرد. کفشهای دویدن میبایست نظیر کفشهای سبکوزن سبک باشند و جریان هوای کافی داشته باشند تا پا در کفش شل باشد و انعطافپذیری خوبی داشته باشد. ازآنجاییکه فوتبال در محیط باز انجام میشود، رویه کفش فوتبال باید از جنس چرم باشد که خاصیت ضدآب بودن به کفش ببخشد و از طرفی پای شما بتواند در کفش تنفس کند. در این مطلب در مورد انتخاب کفش مناسب برای ورزش, مخصوصاً ورزشهای مهم و پرطرفدار مانند فوتبال و تنیس و دیگر رشتهها صحبت کردیم.

اصولاً کفشهای بسکتبال برای مراقبت از مچ پا و یاری به پا در هنگام کارهای سنگین پیاده سازی گردیدهاند. به یاد داشته باشید که هر رشته و فعالیت خاص ورزشی به کفشهایی نیاز دارد که مربوط به همان نوع فعالیت باشد. زیره کفش والیبال بر اساس اصول حرکتی ورزشکاران این رشته طراحی گردیده است. طراحی کفشهای والیبال و بسکتبال شبیه هم است, اما تفاوت دو کفش در جنس زیره کفش آنها نکته مهم هست که به آن میپردازیم. او به «کانگوران طنابزن» شهرت دارد که با ثبت رکوردهای ملی به دنبال درخشش جهانی در کتاب «گینس» است. علاوه بر آن، کفش فوتبال مناسب باید استوکهای مناسبی هم داشته باشد تا شما حین بازی، در چمن لیز نخورید. سبک بودن و راحت بود و قابل انعطافپذیر بودن کفشهای فوتبال باید همانند کفش پیادهروی باشد. سبک بودن کفشهای پیادهروی برای کاهش خستگی یکی از خصوصیات خوب آنها خواهد بود. کفش پیادهروی یکی از دوست داشتنی ترین و یکی از بهترین گزینههای بهکارگیری کفش ورزشی است.