کفش ورزشی مناسب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

داروهای ضد التهاب و مسکن نیز گاهی اوقات برای درمان درد کف پا استفاده میشود. عاج کفش باید ضد ضربه باشد تا هنگام رویرویی با ریشه ها و شاخه ها، و سنگ های سخت دچار مشکل نشوید. کفشهای دویدن میبایست نظیر کفشهای سبکوزن سبک باشند و جریان هوای کافی داشته باشند تا پا در کفش شل باشد و انعطافپذیری خوبی داشته باشد. کفی کفشهای گلف، در مقایسه با کفشهای بسکتبال یا کفشهای باشگاهی معمولی، دارای کمترین خاصیت جذب ضربه و انعطافپذیری هستند. 10- افرادی که دارای قوس کف پای طبیعی هستند باید کفشهایی بپوشند که برآمدگی مختصر دارد. هر یک از این بیماریها میتوانند در راه رفتن طبیعی شما اختلال ایجاد کنند و همچنین میتوانند فشاری ایجاد کنند که باعث تحریک قوس کف پا و سایر نواحی پای شما شود. هر روز فعالیت متفاوتی انجام دهید. گاهی اوقات درد کف پا فقط به دلیل فعاليت بیش از حد پا مانند پیاده روی در مسافتهای طولانی، انجام حرکات تکراری پا برای مدت زمان زياد و ورزش کردن بیش از تواناییهای فعلی شماست.

این کار میتواند فشار بیموردی را بر روی قسمتهای مختلف پا وارد کند و منجر به درد کف پا شود. چگونه میتوان از بروز درد کف پا جلوگیری کرد؟ زمانی که ما از کفش مناسب استفاده میکنیم جلوی خیلی از آسیب دیدگی ها را میگیریم. تحقیقات نشان داده است که میزان مصرف انرژی در هنگام استفاده از این گونه کفش ها بیشتر می باشد. اگر میخواهید سنگین ترین وزنههایی را که می توانید ددلیفت کنید، مسلما چیزی که نمیخواهید با آن مواجه شوید، لرزش پاها است! با قوس یک پا، یک توپ تنیس یا یک وردنه را ده بار به عقب و جلو بچرخانید، سپس پاها را عوض کرده و تکرار کنید. کفشهای مخصوص تکواندو با چرم طراحی شده اند تا مچ پا و پاها بتوانند در موقعیت های سخت تنفس کنند.

دوندگان باید بعد از ۴۸۰ تا ۸۰۰ کیلومتر دویدن باید کفش خود را عوض کنند. وقتی آرتروز روی پاهای فرد تأثیر میگذارد، او اغلب برای جلوگیری از درد، سعی میکند سبک راه رفتن را اصلاح کند و فشاری روی پای آسیب دیده خود وارد نکند. به عنوان مثال قدم گذاشتن روی چیزی که به ساختار پایین پای شما آسیب میرساند یا پیچاندن غیرطبیعی قوس کف پا در هنگام ورزش یا فعالیتهای ورزشی. اگر درد کف پای شما در برنامه روزمره و فعالیتهای شما تداخل ایجاد میکند، باید به دنبال مراقبتهای پزشکی باشید. اما برای کمک به تسکین درد ممکن است به ارتز نیز احتیاج داشته باشید. همچنین میتوانید برخی از روشهای ماساژ پا را برای کمک به تسکین درد کف پای خود امتحان کنید.

چگونه میتوانم درد کف پای خود را درمان کنم؟ اگر به نظر نمیرسد هیچ یک از مشکلات فوق منشا درد پای شما باشد، بايد بررسی کنید که آیا به یک بیماری پای بسیار شایع به نام تاندونیت آشیل مبتلا هستید یا خیر. پس از انتخاب کفش هایی که داری تخت صاف می باشند به شدت پرهیز نمایید. انتخاب کفش مناسب با اندازه و شکلی مطلوب یکی از نکات قابل توجه برای افرادی است که ورزش می کنند، به راستی کفش ورزشی مناسب باید چه شاخص هایی داشته باشد و آن را چگونه انتخاب کنیم ؟ انتخاب کفش مناسب با اندازه و شکلی مطلوب یکی از نکات قابل توجه برای افرادی است که ورزش می کنند، به راستی یک کفش ورزش باید چه شاخص هایی داشته باشد و آن را چگونه انتخاب کنیم؟