14 برند معروف کفش ورزشی در جهان

کفش فوتسال مناسب برای بازی داخل سالن است. این مشكل میتواند به دليل عواملی مانند پوشیدن کفش پاشنه بلند یا کفش نامناسب، اضافه وزن زیاد، ورزش بیش از حد یا انجام فعالیت بدنی که بدن شما برای آن آماده نیست و برخی از ناهنجاریهای پا (مانند کف پای صاف یا قوس بیش از حد پا) باشد. اما برخی از افراد هنگام دویدن، راه رفتن و پریدن، در ناحیه پاشنه و قوس کف پای خود درد شدیدی را احساس میکنند. این تفاوت در میخ های زیر کفش، جنس رویه و فرم کفش است که فعالیت فوتبالی شما و تحرکتان را کنترل میکند.

که این کفش ها را در طول تمرینات و مسابقات خریداری کرده و بپوشند. روکش کفشها باید بهاندازه کافی ضخیم باشد تا انگشتان پا را پشتیبانی کند. زیره ی این مدل کفش ها میتواند از میخ های متحرک ساخته شده باشد تا اگر بازیکن قدرتی هستید آنها را تعویض کنید. این کفش ها در مقابل کفش های فوتبال چمنی قالب نرم تری دارند تا از پا هنگام انجام حرکت های انفجاری محافظت کنند. هرچند که این مورد را باید برای پشت کفش هم رعایت کنید.با این مسئله آشنا هستیم که کفش بعد از چند بار پوشیدن خودش جا باز می کند، اما این حالت اصلاً برای کفش های پیاده روی صدق نمی شود.

این کفش ها به اندازه کافی نرم هستند و اجازه حرکت راحت و سرعتی را می دهند. نکته قابل توجه این کفش ضد آب بودن آن است. کفش شما نیز مهم است. سبکی، انعطافپذیری کفش در پنجه و ضربهگیری از ویژگیهای یک کفش پیادهروی مناسب محسوب میشود. تقریباً یک سوم افراد با نوعی بدشکلی پا به نام كف پای صاف (قوسهای افتاده) متولد میشوند. افرادی که با این بیماری متولد نشدهاند نیز میتوانند به مرور زمان و در صورت آسیب دیدگی یا کشیدگی تاندونهای قوس پا به آن مبتلا شوند. در بیشتر موارد، ابتلا به قوس زیاد کف پا در بدو تولد وجود دارد اما میتواند ناشی از مواردی مانند سکته مغزی، آرتریت روماتوئید، دیابت، فلج مغزی، بیماری Charcot-Marie-Tooth و سایر مشکلات پزشکی نیز باشد. کفی این کفش قابلیت ارتجاعی دارد و پای شما در داخل کفش سر نمی خورد، همچنین کفی کفش را می توانید عوض کنید. در هنگام خرید هر دو لنگه کفش را امتحان کنید.

بدانید چه چیزی باعث درد کف پای شما شده است و گزینههای درمانی را که به تسکین علائم آسیب كف پایتان کمک میکند، بیاموزید. اگر بخواهید در حین ورزش پیاده روی حرکاتی چرخشی در ناحیه مچ پا انجام دهید به شما توصیه می کنیم که از کفش ساق دار استفاده کنید. پوشیدن کفش تمام روز باعث ضعیف شدن ماهیچه ای پا و قوص پا می شود. پارگی فاشیا در ناحیه کف پا نیز میتواند باعث درد کف پا شود که در طی فعالیت بدنی بدتر میشود. فاشیا نوار ضخیمی از بافت است که از پایین پا عبور میکند و استخوان پاشنه را به انگشتان متصل میکند.