14 برند معروف کفش ورزشی در جهان

انتخاب یک کفش ورزشی مناسب میتواند از پاها در مقابل صدماتی که حین ورزش پیش میآید محافظت کرده و تاثیرات برخورد کف پا با زمین را کاهش دهد. استایل: استایل کفش مورد نظر شما، باید منطبق با استفادهای باشد که از آن دارید، مثلا کفش بسکتبال برای بسکتبال و کفشهای دو برای دویدن. شما باید کفشی که مناسب ورزش شماست انتخاب کنید. اگر میخواهید به راحتی لاغر شوید و چربی بسوزانید حتما این ورزش را امتحان کنید. فرقی نمیکند که شما چه نوع کفش اورجینالی میخواهید تهیه کنید، در هر صورت از اصل بودن آن مطمئن شوید. غفلت در انتخاب یک کفش مناسب برای پیاده روی موجب می شود که در هنگام پیاده روی، پای شما آسیب ببیند یا موجب کمر درد شما شود. از سوی دیگر توجه داشته باشید که کفشهای ورزشی را هر چند وقت یک بار باید عوض کنید، چون صدمه دیدن نوک آن یا ساییده شدن پاشنه آن میتواند سبب بروز دردهایی در پا و کمر شود.

اگر شما هفتهای 32 کیلومتر میدوید بدان معناست که پس از 20 الی 25 هفته باید کفش ورزشی خود را عوض کنید. ب: رویه کفش تنیس باید دارای منافذی برای عبور هوا باشد. همچنین به دنبال کفشی با دارای رویۀ مشبک و انعطاف پذیری باشید، که برای تمرینات اینتروال مناسب است. علاوه بر قالب کفش ها، قالب هر پا و شکل کلی هر کسی با دیگری فرق میکند. زومبا یک ورزش شدیدا هوازی است، زیرا بین آهنگ ها، استراحت زیادی وجود ندارد. قالب کفش ها، فرم و نوع کفی استفاده شده در آنها، با توجه به جنس زمین ورزشی تغییر میکند. کفشهای تکواندو با کف های لاستیکی با کیفیت طراحی و ساخته شده اند.

شاید به توان به جرائت گفت که مهمترین بخش یک کفش برای یک دونده، کف آن می باشد. شما باید از انحنای کف پای خود کاملا اطلاع داشته باشید و با توجه به آن اقدام به خرید کفش ورزشی بکنید. با رنگ های جذاب و طرح های گاهی عجیب و غریبی که برای کفش های کتانی خود انتخاب می کند طرفداران زیادی دارد. حتی گاهی کناره های کفش زنانه قوس بیشتری نسبت به مردانه دارد. کفش مناسب دوچرخهسواری معمولا کفی نازکتری به نسبت کفش مناسب دویدن دارد، اما با اینحال هنوز هم به کمی زیرسازی احتیاج دارد تا فشار وارد آمده بر مفاصل شما را کاهش دهد. با یک جفت کفش مناسب، هنگام ورزش حواس پرتی کمتری خواهید داشت.

در ادامه به مولفه هایی که یک کفش استاندارد ورزشی به ویژه رانینگ باید داشته باشد اشاره خواهیم کرد. اما اگر نرمی و زیرسازی بیشتری میخواهید، شاید باید بدنبال کفشهایی باشید که اختصاصا برای بدنسازی طراحی شدهاند. کفش با کیفیتی را انتخاب کنید زیرا کفش ورزشی باید دوام کافی برای دویدن مداوم یا فعالیت بدنی مکرر را داشته باشد. آنچه که آنها نیاز دارند، کفشی با زیرسازی خوب و نرم است، چرا که دویدن فشار زیادی بر مفاصل وارد میسازد. شاید دیگر فکرتان به این داستان قد نمیداد که برای بدنسازی هم یک جفت کفش خوب میخواهید، اما کفش مناسب برای بدنسازی ضروری است.